Poporodna psihološka podpora
Preobrazba v materinstvo
Poporodno obdobje in psihološki izzivi
Poporodno obdobje je občutljivo in edinstveno za vsako žensko. Novopečena mamica doživlja globoke spremembe – od telesnih in hormonskih do preoblikovanja identitete in družbene vloge. Te spremembe vplivajo na njen vsakdan, družinske odnose in, predvsem, na njeno psihološko počutje. Poporodna psihološka podpora je namenjena vsem mamam, ki želijo razumeti psihološke spremembe po porodu, jih sprejeti in se naučiti z njimi soočati, s tem pa izboljšati svojo kakovost življenja.
V Sončni vili sem za vas pripravila sklop treh delavnic, na katerih se bomo poglobile v ključne teme poporodnega obdobja in odprle prostor za pogovor o izzivih in spremembah – od prepoznavanja novih občutkov, sprememb v možganih, do psihološke podpore ob soočanju z izzivi materinstva. Vabljene, da se mi pridružite in odkrijete več o psiholoških procesih, ki zaznamujejo to posebno življenjsko obdobje.
Postala sem mati, kaj pa zdaj?
Materinstvo ni samo čas, ko spoznavamo novorojenčka, temveč je tudi čas globokih notranjih sprememb. Na delavnici bomo raziskale proces oblikovanja nove identitete, od čustvenih do miselnih sprememb, s katerimi se srečujemo.
Obravnavane teme:
- Kateri notranji konflikti nastajajo v poporodnem obdobju?
- Katere čustvene spremembe so prisotne in kako jih razumeti?
- Kako nova vloga vpliva na naše odnose – s partnerjem, družino, prijatelji?
Možganske spremembe v poporodnem obdobju
Četrtek, 21. 11. 2024, od 10:00 do 12:00
Na drugem srečanju bomo govorile o spremembah v možganih, ki vplivajona naše čustveno doživljanje in skrb za novorojenčka. Razjasnile bomo, kako te spremembe vplivajo na naše počutje in kako nam lahko boljše razumevanje teh procesov olajša prehod v novo vlogo.
Obravnavane teme:
- Kako se struktura in delovanje možganov prilagajata materinstvu?
- Zakaj se po rojstvu otroka pogosto počutimo kot druga oseba?
- Pomen možganskih sprememb za navezovanje stika z otrokom.
Poporodna depresija, anksioznost in vsiljive misli
Četrtek, 28. 11. 2024, od 10:00 do 12:00
Tretja delavnica bo nadgradnja prejšnje, kjer bomo razjasnile, kako se možganske spremembe povezujejo z duševnimi izzivi, kot so poporodna depresija, anksioznost in vsiljive misli.
Obravnavane teme:
- Ali je vsaka otožnost po porodu, poporodna depresija?
- Kaj, če poporodno obdobje prinese več tesnobe kot veselja?
- Ali poporodno obdobje prinaša misli, ki jih težko obvladuješ?
Iris Čelam, mag. psihologije
Sem magistrica psihologije in mama dveh navihanih fantkov, zato se dobro spominjam, kako zmedeno in polno vprašanj je lahko obdobje po rojstvu otroka. Prav zaradi svojih izkušenj sem se podrobneje posvetila raziskovanju psiholoških izzivov materinstva in globoko razumem, kako pomembna je podpora v tem občutljivem času.
Poleg delavnic in predavanj, kjer odpiram prostor za pogovor o izzivih in spremembah, ki spremljajo materinstvo, nudim tudi individualno psihološko podporo, ki je na voljo tako v živo kot prek spleta.
Moje poslanstvo je mamicam ponuditi znanje in podporo, da se lahko počutijo podprte, razumljene, sprejete, manj osamljene ter opolnomočene v svoji novi, čudoviti vlogi.