Mamice na porodniški
Skupina za mamice na porodniški: ponedeljek, 9.30, modra sobana
Skupina za mamice na porodniški
V skupini se srečujemo mamice z dojenčki, kjer je poudarek na psihičnem počutju mamice in doživljaju nove vloge mame. Vsa srečanja so tematsko določena in zaprtega tipa. Skupine so majhne, saj želimo nuditi varno in prijetno vzdušje, kjer lahko vsaka najde svoj prostor in prisluhne svojemu notranjemu glasu.
Za vsakdanje življenje.
Pomembno je, da je mama dobro, da zmore poskrbeti zase, za svojo duhovno počutje in psihične potrebe, saj bo tako lahko dala dobro tudi svoji družini.
Skupina naslavlja teme in odnose, ki skozi materinstvo zasijejo v povsem novem sijaju. Če se sprašujete zakaj je včasih tako zelo težko in zakaj o tem nihče nič ne pove? Čutite, da je na enkrat vsega preveč, preveč sprememb, preveč skrbi, obveznosti? Spremenite se ve, vaše telo, vaše prioritete, vaši bližnji odnosi. Otrok prinese v vaše življenje popolnoma nov smisel, vrednote in ljubezen. Odpira pa tudi nezavedne občutke, na katere se ne moremo popolnoma pripraviti, ker jih pa mamice močno čutimo, je čas, da o njih tudi spregovorimo.
Povezanost, ki nastane znotraj skupine se prenese tudi v vaše vsakdanje življenje.
Srečamo se na 6. zaporednih srečanjih, ki trajajo uro in pol. Kratek osnutek tem, s katerimi se srečamo:
1. Srečanje je spoznavno srečanje. Začnemo z temo doživljanja nosečnosti in poroda.
Nosečnost je poseben čas, ki pa ga vsaka ženska doživlja po svoje. Kakšnem spomin vam je ostal na toobdobje? Kako ste doživele porod? Skupaj odkrivamo kakšno moč imajo besede in kako zdravilno je, ko spregovorimo o sebi.
2. Jok dojenčka in kaj nam le ta sporoča. Zakaj jok tako težko prenašamo?
Zakaj je toliko govora o načinu hranjenja? Kateri občutki se mi prebujajo ob zadovoljevanju potreb svojemu otroku in zakaj?
3. Najpomembnejši odnos, ki ima velik vpliv na naše materinstvo.
Ženski odnos z lastno mamo je eden glavnih odnosov, ki zaznamujejo naše materinstvo.
4. Primarna družina in sprememba, ki jo prinese dojenček.
Drugi pomembni odnosi, ki se spremenijo. Dodelijo se nove vloge, družinski sistem se preoblikuje. Kako to vpliva na nas in kako sebe vidimo v odnosu z drugimi?
5. Partnerski odnos in zakaj se po porodu lahko spremeni.
Iz para sta postala starša. Rodila sta se v novo vlogo polno odgovornosti in sprememb. Kakšne temelje sta imela in kaj nezavednega je v vama prebudila nova vloga.
6. Zaključno srečanje
Povezanost se čuti in doživlja popolnoma drugače kot prej. Skupina postane vaše pleme, ki ga ponesete s seboj v vaš svet. Iskreni odnosi, razumevanje specifike poporodnega obdobja in medsebojna toplina so dodatna vrednost srečanj.